ENGLISH B1 TOEIC

ENGLISH B1 TOEIC

Curs Curs Duración del curso 60 horas ModalidadPresencial

DADES DEL CURS

icono desplegable DESCRIPCIÓ DEL CURS
El curs d'anglès INTERMEDIATE B1 està pensat per als que ja compten amb certa experiència de l'anglès.

Amb aquest curs pots aconseguir la teva certificació oficial TOEIC presentant-te a l'examen que realitzem en les nostres instal·lacions autoritzades. 

TOEIC és la prova d'idiomes i la certificació anglesa líder en el món, reconeguda en més de 180 països i utilitzada en més de 14.000 empreses per els seus processos de selecció.

En acabar aquest nivell seràs capaç de descriure situacions i esdeveniments, escriure textos i desenvolupar-te amb un llenguatge coherent. Sabràs descriure aspectes del teu passat i el teu entorn i comunicar-te amb certa seguretat.

L'ensenyament oficial de l'Anglès s'ha centrat tradicionalment en les habilitats escrites, i en particular en les regles gramaticals. Això ha tingut com a conseqüència que la majoria de persones adultes que han après anglès es trobin en una situació en la qual són capaços de llegir i escriure en anglès, però se senten impotents davant d'una situació de comunicació oral.

Això, unit a la globalització i la creixent preponderància de l'anglès com a llengua de comunicació internacional, crea una necessitat de sistemes d'aprenentatge de l'anglès oral. Els nostres programes d'immersió lingüística intenten cobrir aquesta necessitat, conversant en anglès i enfocant exclusivament en la millora de les capacitats comunicatives dels participants.

Amb el nostre mètode d'immersió l'important és esmenar aquest anacronisme de la manca de competència comunicativa en els estudiants i donar el salt des del mètode normatiu gramatical tradicional al mètode anglosaxó on l'experimental i la pràctica prenen protagonisme.

En el nostre centre ens basem en un aprenentatge de l'anglès d'una forma divertida i lúdica fent que els nostres alumnes "perdin la por al ridícul" de parlar anglès. No hi ha millor manera d'aprendre que quan estem motivats. Els nostres alumnes podran interactuar d'una forma pràctica i experimentant amb la llengua en situacions reals que cal afrontar en la vida diària. A través de l'ús de la llengua aprendrem la gramàtica, les estructures, el vocabulari i la fonètica anglesa.

Deixa d'aprendre Anglès, i parla-ho! 
icono desplegable DIRIGIT A boton desplegable
Promo Curso Toeic

Tots aquells estudiants que vulguin:

-Obtenir el títol de Grau
-Accedir a intercanvis internacionals
-Cursar estudis de postgrau i màster.

Professionals que vulguin:

-Accedir al mercat laboral
-Impulsar el seu CV
-Presentar-se a processos de selecció, promoció interna i oposicions

icono desplegable TEMARI boton desplegable
 • Els verbs modals en anglès
 • Can
 • Can: preguntes, peticions i demanar permís
 • Peticions formals - Could you ... ?, May I ...?
 • Torn obert de paraules amb verbs modals en anglès
 • Must i to have to
 • Preguntes amb must i to have to
 • Negacions amb must, should, ...
 • Condicional amb present
 • Condicional amb futur
 • Substituts de will - can, must, may, might
 • Substituts d'if - unless, in case, ...
 • Simple Past de to be en afirmatiu
 • Simple Past de to be en negatiu
 • Simple Past de to be en preguntes i respostes
 • Simple Past de there is - there are
 • Els verbs regulars en anglès
 • Simple Past dels verbs regulars
 • Els verbs irregulars en anglès
 • Simple Past dels verbs irregulars
 • Simple Past en negacions i preguntes
 • Simple Past del verb can
 • Simple Past del verb to have to
 • Com demanar confirmació en passat en anglès
icono desplegable PROGRAMA FORMATIU boton desplegable
Programa i Estructura de les classes:

- 30 minuts GRAMMAR
- 30 minuts LISTENING / SPEAKING
- 30 minuts READING 

Programa dissenyat per a cada nivell i enfocat a desenvolupar les competències comunicatives.

Trasllada la classe d'anglès a un entorn d'immersió total. L'alumne podrà comptar amb una experiència dissenyada a la seva mida, on aprendrà i gaudirà de l'anglès d'una manera natural, convivint amb l'idioma.

A través del nostre programa d'immersió en anglès, potenciem les habilitats comunicatives combinant les classes formals amb activitats dissenyades especialment per als participants. Programa d'activitats lingüístiques motivadores complet per conviure amb l'idioma i practicant de manera divertida i natural, forçant l'adaptació a maneres quotidianes de l'ús de l'idioma.
icono desplegable CURS CERTIFICAT boton desplegable
Curso certificado toeicCurso certificado sgs-iso-9001Curso certificado confianza-online
icono desplegable TITULACIÓ boton desplegable
TOEIC - Test of English for International Communication - És la certificació oficial de la llengua anglesa més utilitzada en el món.

En el nostre centre AULACAT pots aconseguir aquesta certificació (de A1 a C1) amb un únic exàmen.

Més de 14.000 empreses en 180 països, utilitzen TOEIC per als seus processos de selecció i promoció interna.
icono desplegable REQUISITS boton desplegable

Requisits per obtenir la titulació privada acreditativa de AULACAT:
1. Tenir 18 anys.

* El centre AULACAT no es fa responsable del no compliment dels requisits a matricular-se o de la pèrdua dels requisits al llarg de la durada del curs
move icon Sol·licita informació

CARACTERÍSTIQUES DEL NOSTRES CURSOS
bonificable Cursos 100% bonificables Si ets treballador o empresari
certificacion Certificació acreditativa Al final del curs
tutor Tutor personal Per resoldre els teus dubtes
Presencial Campus virtualAules i materials en un click
compra segura Compra segura Consulta les condicions
google