cursos tarragona
cursos girona
cursos online

ENGLISH - Immersió Lingüística

ENGLISH - Immersió Lingüística

Curs Curs Duración del curso 60 hores ModalidadPresencial
icono desplegable DESCRIPCIÓ DEL CURS
L'ensenyament oficial de l'Anglès s'ha centrat tradicionalment en les habilitats escrites, i en particular en les regles gramaticals. Això ha tingut com a conseqüència que la majoria de persones adultes que han après anglès es trobin en una situació en la qual són capaços de llegir i escriure en anglès, però se senten impotents davant d'una situació de comunicació oral.

Això, unit a la globalització i la creixent preponderància de l'anglès com a llengua de comunicació internacional, crea una necessitat de sistemes d'aprenentatge de l'anglès oral. Els nostres programes d'immersió lingüística intenten cobrir aquesta necessitat, conversant en anglès i enfocant exclusivament en la millora de les capacitats comunicatives dels participants.

Amb el nostre mètode d'immersió l'important és esmenar aquest anacronisme de la manca de competència comunicativa en els estudiants i donar el salt des del mètode normatiu gramatical tradicional al mètode anglosaxó on l'experimental i la pràctica prenen protagonisme.

En el nostre centre ens basem en un aprenentatge de l'anglès d'una forma divertida i lúdica fent que els nostres alumnes "perdin la por al ridícul" de parlar anglès. No hi ha millor manera d'aprendre que quan estem motivats. Els nostres alumnes podran interactuar d'una forma pràctica i experimentant amb la llengua en situacions reals que cal afrontar en la vida diària. A través de l'ús de la llengua aprendrem la gramàtica, les estructures, el vocabulari i la fonètica anglesa.

Deixa d'aprendre Anglès, i parla-ho! 

icono desplegable DIRIGIT A boton desplegable
Tots aquells estudiants que vulguin:

-Obtenir El títol de Grau
-Accedir a intercanvis internacionals
-Cursar Estudis de postgrau y màster

Profesionals que vulguin:

-Accedir al mercat laboral
-Impulsar el seu CV
-Presentar a processos de selecció, promoció interna i oposicions
icono desplegable TEMARI boton desplegable

Prova de Nivell
Analitzem el nivell d'anglès abans del curs per determinar on són els punts febles de cada un dels alumnes i elaborarem un programa dissenyat per millorar el seu nivell.
Treballarem durant les sessions programades les quatre habilitats d'anglès: listening, speaking, reading, writing.

El contingut específic que es treballarà en les diferents sessions:

 • Present Simple
 • Present continuous
 • Past simple
 • Regulars/Irregulars verbs
 • Past Continuous
 • Plural
 • Saxon genitive
 • Future (Going to/Will/won’t)
 • Imperative
 • Determinants
 • Present perfect
 • For/Since/Ago
 • Just/Already/Yet
 • Present perfect con past simple
 • Present Perfect continuous
 • Simple past/past perfect
 • So do I/Neither/Nor do I
 • Modals
 • May/Might
 • Have/have got/have to
 • Pronoms reflexius
 • Used to
 • Comparative/Superlative
 • Gerund
 • Passives present
 • Passives past
 • Adjectives
 • Vocabulary
 • Compression
 • Speaking
 • Listening
icono desplegable PROGRAMA FORMATIU boton desplegable
Programa i Estructura de les classes:

- 30 minuts GRAMMAR
- 30 minuts LISTENING / SPEAKING
- 30 minuts READING 

Programa dissenyat per a cada nivell i enfocat a desenvolupar les competències comunicatives.

Trasllada la classe d'anglès a un entorn d'immersió total. L'alumne podrà comptar amb una experiència dissenyada a la seva mida, on aprendrà i gaudirà de l'anglès d'una manera natural, convivint amb l'idioma.

A través del nostre programa d'immersió en anglès, potenciem les habilitats comunicatives combinant les classes formals amb activitats dissenyades especialment per als participants. Programa d'activitats lingüístiques motivadores complet per conviure amb l'idioma i practicant de manera divertida i natural, forçant l'adaptació a maneres quotidianes de l'ús de l'idioma.
icono desplegable CURS CERTIFICAT boton desplegable
Curso certificado sgs-iso-9001Curso certificado comodo-secureCurso certificado confianza-online Ekomi
icono desplegable REQUISITS boton desplegable

Requisits per obtenir la titulació privada acreditativa de AULACAT:
1. Tenir 18 anys.

* El centre AULACAT no es fa responsable del no compliment dels requisits a matricular-se o de la pèrdua dels requisits al llarg de la durada del curs
move icon Sol·licita informació

Responsable del fitxer: C.B. SL. Finalitat: enviament d'informació sobre cursos via email i telèfon. Legitimació: consentiment. Destinataris: no es comunicaran les dades a tercers. Drets: accedir, rectificar, cancel·lar o suprimir les dades, així com altres drets. Pot consultar informació addicional i detallada en nostra politica de privacitat.
CARACTERÍSTIQUES DEL NOSTRES CURSOS
bonificable Cursos 100% bonificables Si ets treballador o empresari
certificacion Certificació acreditativa Al final del curs
tutor Tutor personal Per resoldre els teus dubtes
Presencial Campus virtualAules i materials en un click
compra segura Compra segura Consulta les condicions